Výprava na ostrov 16.11.

Vydali jsme se na tajuplný ostrov, od klubovny proti proudu Svratky. Po cestě nás čekalo pátrání v mapě, hra při které nám příliv stále zmenšoval ostrov a my se na něj stále museli vejít a kromě toho jsme si celou cestu museli pamatovat slova jako hesla pro vstup na ostrov.
Ten jsme nakonec našli, po nebezpečné lávce jsme se na něj dostali a mohli si konečně uvařit oběd na ohni. Byla to polévka s hrachem, bramborami a šunkou. Po obědě jsme měli prozkoumat ostrov a namalovat jeho mapu.
Na zpáteční cestu se Sokoli oddělili od Veverek, našli a prozkoumali Heroltickou vyvěračku a vchod do Průvanové jeskyně a po dobytí pevnosti (skrývací hra) se s mírným zpožděním dostali na klubovnu. Zde se opět setkali s Veverkami a kdo chtěl, zůstal v klubovně a zazpíval si nové i známé písničky.
Navíc se oba oddíly mohly podívat, jak se asi kdysi dávno přenášel oheň pomocí vysušené houby – troudnatce.
Vláďa