Skautský les – výsadba

Ve státní svátek 17.11.2021 jsme se vrátili na holinu nad Holasicemi, kterou jsme minulou sobotu nachystali na výsadbu stromků. Sokolů, Veverek, Benjamínů a jejich rodičů se sešlo kolem 50, takže nám šla práce rychle od ruky a během dopoledne jsme zasadili přibližně 600 stromů. Jendalo se o buky a modříny, které na stanoviště přirozeně patří.

S prací jsme byli hotovi rychleji, než jsme čekali, takže nám dokonce pan hajný musel zajet pro nové stromky. Když jsme osázeli prostor, který nám určil, přesunuli jsme se na vedlejší část louky. Tam jsme uklidili a spálili větve a tak ji také připravili na další výsadbu.

Všem, kteří se zapojili, moc děkujeme. Doufáme, že se “našemu” skautskému lesu bude dobře dařit.